Козацькому роду - нема переводу!
Четвертий рік поспіль українці офіційно відзначають День захисника України - свято, що припадає на 14 жовтня, у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Україна з початку свого існування змушена була боротися із зовнішніми та внутрішніми ворогами за свою територію та незалежність. Починаючи з Київської Русі і аж до сьогодення, українцям доводиться відстоювати свою землю.
Покрова Пресвятої Богородиці завжди мала велике значення в житті українців. Козаки вірили, що свято Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства: на Січі будували церкву на честь Покрови, а у похід вирушали лише після молитви до Богородиці. А ще у козаків в цей день відбувались вибори нового отамана. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час Другої Світової війни на землях Західної України, як збройна сила проти окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови та день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.
З нагоди цього свята у Семенівському історико-краєзнавчому музеї був проведений виховний захід для учнів 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 на тему «Ми нащадки славних козаків». На заході були присутні військовослужбовці відділу прикордонної служби «Семенівка»: заступник начальника відділу капітан Ковальчук В.С., старший інспектор лейтенант Возний В.П., а також колишні учасники АТО: старший прапорщик Демченко К.В., прапорщик Заяц М.В.
Працівники музею розповіли учням про історичні події нашої держави у період від козацтва до сучасності. На заході діти дізналися від гостей про професію прикордонника та свій життєвий шлях. Прикордонники поділилися враженнями від побаченого та пережитого під час бойових дій на Сході України, детально відповіли на всі запитання учнів та побажали дітям мужності, творчості, успіхів у навчанні.
На завершення заходу вшанували пам’ять загиблих героїв-уродженців Семенівки: Афанасенко Віктора, Грачова Максима, Кістерного Ігора, Мінчукова Володимира хвилиною мовчання. Вічна пам'ять Героям, вічна слава!