Кожного року 30 листопада вшановується день пам'яті жертв Голокосту на Семенівщині. Не стало виключенням 30 листопада цього року.
Працівниками музею були проведені тематичні заходи для учнів гімназії №2 та для учнів ЗОШ №1 Розстріл євреїв в урочищі «Березова Роща».
На превеликий жаль, Голокост не обійшов стороною Україну. Друга Світова війна була трагедією для українського єврейства. Вбивства євреїв розпочалися восени 1941 року, спочатку в Центральній, а потім і в Західній Україні. Спалено сотні сіл, знищено понад шість мільйонів єврейських жінок, дітей, немічних старих.
Вже після того, як радянські війська залишили столицю України і туди ввійшли частини вермахту почалися арешти, облави.
Масові розстріли потребували і відповідне місце під поховання. Їм став Бабин Яр. Саме ця місцевість вважається першим місцем тотального знищення єврейського населення, першою спробою «остаточного вирішення єврейського питання». Спочатку тривають розстріли чоловіків, потім – чоловіків і жінок. А в серпні 1941 року на теренах України вперше були розстріляні діти.
Свій Бабин Яр був і на Семенівщині.
Масове знищення євреїв в Семенівці було вироблено регулярною воїнською частиною вермахту. Наприкінці листопада 1941 року в місто прибув підрозділ № 00555 10-го піхотного полку 1-ї мотобригади СС. Перед цим цей підрозділ розправився з євреями Новгород-Сіверського району, вбивши біля 200 чоловік. За допомогою місцевої поліції все єврейське населення Семенівки було переселене начебто для компактного проживання на вулицю Березова Роща (колишня Примакова). Однак це гетто проіснувало недовго. З прибуттям карального загону, 30 листопада 1941 року 57 чоловік єврейської національності, з них 26 людей похилого віку та 16 дітей віком від 1-го до 16-ти років розстріляли в урочищі «Березова Роща.» Вижити вдалося тільки одному – Сурдину Іллі Еммануіловичу.
Цього дня не лише згадуємо жертв війни та Голокосту, але маємо вшановувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради врятування життя людей.
В кінці заходу вшанували пам'ять розстріляних мирних жителів Семенівки хвилиною мовчання. До Братської могили були покладені квіти та іграшки в пам'ять розстріляних дітей.